Zawory do wody – jakie są ich typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory wodne są ważnymi elementami systemów hydraulicznych. Pomagają one kontrolować przepływ wody i mogą być używane do zamykania lub otwierania przepływu wody.

Rodzaje zaworów wodnych to:

Zawory kulowe  

Zawory kulowe są używane w wielu różnych zastosowaniach, w tym w hydraulice. Zawory te działają poprzez obrót kuli na trzpieniu w obrębie korpusu. Kula jest dociskana do gniazda, które otwiera lub zamyka zawór. Typ zaworu kulowego, którego potrzebujesz, zależy od Twojego zastosowania. Na przykład, można wybrać styl motylkowy i bramowy dla różnych zastosowań.

Zawory grzybkowe 

Zawory grzybkowe istnieją od 1800 roku i są nadal używane. Zawory te mają jeden korpus z dwoma gniazdami, które obracają się wokół niego podczas otwierania lub zamykania przez przesunięcie uchwytu w górę lub w dół. Zawory kuliste nie mają w sobie ruchomych części, dzięki czemu są bardzo niezawodne i łatwe w utrzymaniu.

Zawory zasuwowe 

Zawory zasuwowe również pochodzą sprzed wieków, ale nadal są stosowane w nowoczesnych systemach hydraulicznych, a także w innych gałęziach przemysłu, takich jak zakłady produkcji przemysłowej i elektrownie, ze względu na ich niezawodność i trwałość, mimo że są poddawane ekstremalnym temperaturom, ciśnieniom i chemikaliom występującym w procesach tych gałęzi przemysłu w czasie bez wykazywania oznak zużycia lub awarii dzięki ich konstrukcji, która umożliwia prostą konserwację.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to koniecznie sprawdź stronę: http://burkert-polska.pl/Zawor-do-wody.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*