Zabawki, które mają wpływ na rozwój niemowląt

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach w sklepach półki uginają się od zabawek dla dzieci. Znaleźć można je nie tylko w sklepach dedykowanych dla dzieci, ale także w supermarketach czy nawet w księgarniach. Żaden rodzic nie chciałby oszczędzać na rozwoju swojego malucha. Warto zadbać o odpowiednie warunki i przestrzeń do rozwoju dziecka przez stymulację. Jakie zabawki wybrać, by nasza mała pociecha przez zabawę również się uczyła?

Interaktywne zabawki dla niemowląt

Wykorzystaj potencjał swojego dziecka przez dostarczanie mu stymulujących rozwój bodźców, które pomogą mu w uczeniu się nowych umiejętności i w poznawaniu świata. Należy jednak pamiętać o tym, że każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju, a nadmierna ilość bodźców może sprawić, że będzie wycofane. Dobrze jest więc wybierać zabawki, które będą delikatne i nie będą stymulowały dziecka zbyt agresywnie.

Zabawki dla niemowląt powinny stymulować jeden zmysł, np. odznaczać się mnogością kolorów lub wydawać różne dźwięki. Idealnie sprawdzi się na przykład samochodzik o prostym kształcie, wydający z siebie dźwięki. Różne warianty samochodzików, a także żyrafę lub jednorożca dla dziewczynki możesz kupić na https://www.strefadzieciakow.pl/. Maty edukacyjne są dobrym sposobem, by kreatywnie zająć czas niemowlęcia. Dzieci uczą się podążania wzrokiem już od pierwszych tygodni życia, jednak na początku rozwój gałek ocznych jest nieco chaotyczny.

Proste rozwiązania – wiele możliwości

Dobrze sprawdzą się także zabawki skupiające się na jednym elemencie rozwoju, np. chwytaniu, chodzeniu, poznawaniu pierwszych słów. Przy nauce chwytania bardzo pomocne będą zabawki typu sortery. Są to zabawki o prostych kształtach, polegające na dopasowaniu elementu do odpowiedniego miejsca. Stare, dobre grzechotki również pomagają w ćwiczeniu koordynacji ruchowej. W ofercie sklepu możesz znaleźć także specjalne wózki – pchacze do nauki chodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*