Z jakimi problemami można iść do psychologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzję o pójściu do psychologa człowiek podejmuje zazwyczaj wtedy, gdy znalazł się w sytuacji trudnej psychicznie, z którą sobie kompletnie nie radzi. Gdy nie pomaga rozmowa z przyjaciółką czy przyjacielem na temat własnych problemów. Wtedy, gdy człowiek znalazł się pod ścianą i nie umie poradzić sobie sam. To właśnie znak, że potrzebny jest specjalista.

Gdzie szukać pomocy?

Można pójść do psychologa prywatnie lub na NFZ (ale trzeba mieć skierowanie). Jest wiele ośrodków udzielających pomocy ludziom z problemami. W Warszawie jednym z takich miejsc jest Centrum Zdrowia i Psychoterapii – centrum-ja.com.pl. Można tam znaleźć psychologa, psychiatrę, można brać udział w psychoterapii.

W jakich sytuacjach może pomóc psycholog?

Pomoc psychologa jest potrzebna w długotrwale trwającym lęku, w nerwicy i depresji. Gdy człowiek zmaga się z poczuciem smutku, który nie ustępuje przez dłuższy czas, gdy ma problemy ze snem, nie może jeść lub odwrotnie, uciekając od problemów, je bez umiaru. Często dzieje się tak, że  depresja objawia się różnego rodzaju dolegliwościami somatycznymi. Warto o tym pamiętać. Gdy lekarz specjalista nie widzi problemu, a człowiek cierpi, może oznaczać to problemy natury psychicznej. Z psychologiem można porozmawiać na temat braku poczucia własnej wartości, kłopotów w związku, przeżytej traumy. Centrum-ja.com.pl to miejsce, gdzie każdy, kto potrzebuje rozmowy z psychologiem, uzyska pomoc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*