Jak wybrać odpowiednią przetwornicę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przetwornica to urządzenie, które podłącza się do zapalniczki, akumulatora lub zwykłego gniazdka elektrycznego i w ten sposób zasila lodówki turystyczne, ładowarki, nagrzewnice itp. Na rynku dostępnych kilka rodzajów przetwornic. Przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać model najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Jakie cechy powinna posiadać dobra przetwornica?

W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć, jakie urządzenia będą podłączane do przetwornicy. Urządzenia z czystym sinusem są przeznaczone do urządzeń, które wymagają ciągłego zasilania silnika indukcyjnego. Są to przede wszystkim lodówki, pompy oraz klimatyzatory. Tworzą one bowiem prąd praktycznie identyczny, jak gniazda 230V. Przetwornice ze zmodyfikowanym sinusem przeznaczone są do zdecydowanie mniej wymagających sprzętów, takich jak laptopy czy telewizory.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobór mocy. Jeśli ma być ona wykorzystywana w sposób ciągły, czyli od kilkunastu minut nawet do kilku godzin, to pobierana moc nie powinna przekraczać 80% mocy ciągłej przetwornicy. Można także zdecydować się na przetwornicę wyposażoną w system zasilania awaryjnego, który automatycznie przełączy się w momencie zaniku oraz pojawienia się prądu. Wybierając tego rodzaju urządzenie koniecznie trzeba skorzystać z oferty sprawdzonych i cenionych producentów, aby mieć pewność, że będzie ono działało poprawnie przez długi czas. Zdecydowanie warte uwagi są przetwornice firmy Volt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*