Wysokiej jakości ubrania – dlaczego warto płacić więcej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokiej jakości odzież nie jest droga jeżeli popatrzymy jak jest produkowana. Tanie ubrania są właśnie takie tanie, ponieważ są one wykonane z tanich tkanin i są składane przez tanią siłę roboczą z niewielkim uwzględnieniem produktu końcowego. Tanie ubrania szybko się zużywają i trzeba je często wymieniać. Wysokiej jakości ubrania trwają dłużej, lepiej pasują i wyglądają świetnie.

Tkanina

Wysokiej jakości odzież zaczyna się od wysokiej jakości tkaniny. Wszystko zależy od tkaniny! Jeśli kiedykolwiek kupiłeś koszulę wykonaną z poliestru, istnieje duża szansa, że skurczyła się po praniu lub szybko się zużyła. To samo dzieje się, gdy kupujesz poliestrowe prześcieradła lub swetry; kurczą się lub rozpadają po kilku praniach lub cyklach noszenia. Z drugiej strony, bawełna może wchłonąć do 30% swojej wagi w wilgoci bez uczucia mokrości i nieprzyjemnego zapachu. Bawełna posiada również wbudowaną naturalną ochronę przed promieniowaniem UV, która chroni skórę przed szkodliwymi promieniami, a jednocześnie pozwala na swobodną cyrkulację powietrza przez włókna, umożliwiając odparowanie potu. W rezultacie, bawełna jest używana we wszystkim, od dżinsów po prześcieradła; jest to idealne włókno dla gorących klimatów.

Wzmocnienia szycia

Wysokiej jakości odzież ma również szwy zszyte wzmocnionym szwem zamiast nici, przez co jest mniej prawdopodobne, że się postrzępi lub rozejdzie. Tkanina powinna być gładka i wyraźna, a nie cienka i delikatna. Powinna mieć również ciasny splot, który zapobiega prześwitywaniu światła przez materiał; jest to szczególnie ważne dla ciemnych kolorów, takich jak czarny i granatowy.

Nie ważne czy ubrania będą nosić dorośli czy dzieci zawsze warto dołożyć kilka złotych by mieć ubrania na dłużej w dobrym stanie. Jakościowe ubrania dla dzieci można kupić, chociażby na stronie https://otulmnie.pl/ , gdzie ubrania wykonane są z wysokiej jakości tkaniny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*