Wybieramy buty sportowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Macie zamiar kupić niedługo buty sportowe dla Waszych dzieci? Co zatem wziąć pod uwagę wybierając obuwie tego typu?

Rodzaj nawierzchni

Nie da się ukryć, że przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę nawierzchnię. Chcecie kupić buty na halę? W takim razie najlepiej sprawdza się tak zwane halówki. Pamiętajcie, aby decydować się na obuwie od dobrych producentów. Odpowiednim wyborem będą na przykład dziecięce buty halowe Adidas, które świetnie nadają się na lekcje Wychowania Fizycznego. Co jeszcze warto mieć na uwadze? Między innymi dziecięce buty halowe Nike. Firma jest znana na całym świecie nie bez przyczyny. Wszystko dlatego, że wykonuje obuwie, które jest wygodne, komfortowe, a także bezpieczne.

Oczywiście, jeśli macie zamiar kupić buty na inną nawierzchnię, to wtedy finalne wybory powinny być inne. Na nawierzchnie trawiaste najlepiej sprawdzają się bowiem lanki. Na boiska grząskie warto wybierać tak zwane mixy lub wkręty. Natomiast na orlikach dobrym wyborem będą turfy.

Idealne dopasowanie do stopy

Bardzo ważne jest to, aby perfekcyjnie dobrać obuwie do wielkości stopy pociechy. Pamiętajcie, aby mierzyć buty wieczorem. Wszystko dlatego, że wtedy stopa osiąga nieco większe rozmiary niż na początku dnia. Jeśli kupujecie przez Internet, to warto zdecydować się na trzy kolejne numery. Wtedy na pewno jedna para będzie idealnie dopasowana do stopy. Dwie pozostałe pary możecie zaś odesłać zgodnie z panującymi w naszym kraju przepisami.

Odpowiednia podeszwa

Ponadto warto zwrócić uwagę na podeszwę. Musi być bowiem grubsza niż w standardowym obuwiu, żeby amortyzowana stopę w czasie skoków oraz gwałtownych zmian kierunku biegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*