W jakim rodzaju wnętrz sprawdzą się czerwone cegły?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czerwona cegła we wnętrzu budzi pozytywne skojarzenia i pozwala stworzyć przyjemny, sielski nastrój. Sprawdźmy, w jakich wnętrzach czerwone  cegły prezentują się najbardziej korzystnie! 

Cegła czerwona na ścianie 

Wiele można by powiedzieć na temat uroku czerwonej cegły. Trzeba jednak przyznać, że materiał ten nie jest odpowiedni do każdego wnętrza! Ceglana ściana znakomicie prezentuje się w aranżacjach w stylu industrialnym,  rustykalnym oraz hygge. Pozwala również przełamać monotonną, minimalistyczną aranżację, nadając wnętrzu nietuzinkowy wygląd. Cegła czerwona sprawdzi się na ścianie w reprezentacyjnym salonie, w sypialni, w przedpokoju, a nawet w łazience, tworząc oryginalny i niepowtarzalny klimat.

Cegła płytki – gustowna alternatywa dla tradycyjnych cegieł

Naturalna cegła na ścianie potrafi wywołać znakomity efekt, jednakże nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. W nowoczesnym budownictwie cegła czerwona już dawno wyszła z powszechnego użytku, można więc ją spotkać tylko w starych mieszkaniach, np. kamienicach z ubiegłego wieku. Możliwe jest co prawda wykonanie ceglanej ściany od podstaw, jednakże taka opcja nie należy do najtańszych, a poza tym jest dość problematyczna o pracochłonna pod względem wykonania. 

Alternatywą jest cegła płytki– to rozwiązanie doskonale naśladuje zwykłą czerwoną cegłę i pozwala uzyskać niebanalny efekt we wnętrzu. Obecnie klienci mają do wyboru całą gamę rozmaitych modeli płytek imitujących cegłę, które dostępne są w wielu odcieniach oraz kształtach. To pozwala dobrać optymalny rodzaj płytek do każdego wnętrza! 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*