Dlaczego wózki widłowe są tak popularne? Definitywna odpowiedź

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe są jednym z najbardziej powszechnych typów urządzeń przemysłowych używanych do podnoszenia i transportu materiałów. Wózki widłowe mogą być używane w magazynach, sklepach spożywczych, fabrykach i portach. Podstawowa konstrukcja wózka widłowego niewiele się zmieniła na przestrzeni lat, ale nowe technologie poprawiły bezpieczeństwo, wydajność paliwową i komfort pracy operatora.

Wózki widłowe istnieją od początku lat 1900, kiedy to po raz pierwszy zostały użyte przez producentów do przemieszczania ciężkich przedmiotów po halach fabrycznych. Obecnie na całym świecie działa ponad 20 milionów wózków widłowych.

Jak działa wózek widłowy?

Podstawowa konstrukcja wózka widłowego nie zmieniła się zbytnio na przestrzeni lat, ponieważ działa tak dobrze. Wózek widłowy wykorzystuje dwa koła po obu stronach swojej ramy bazowej, aby toczyć się po ziemi lub powierzchni podłogi, ale ma również dwa duże metalowe wtyki wystające z przodu, które można podnosić lub opuszczać za pomocą hydrauliki, aby przenosić ładunki z ziemi. Czopy te nazywane są widłami, stąd nazwa „wózek widłowy”.

Operator napędza i kieruje widły do pozycji pod ładunkiem za pomocą dźwigni na kierownicy (lub joysticka w nowszych modelach). Po naciśnięciu przycisku GO lub przycisku automatycznego ciśnienie hydrauliczne podnosi obie strony wideł do pozycji nośnej, aż do momentu, gdy zęby mocno przylegają do ładunku. Po osiągnięciu tej pozycji operator może jechać do przodu lub do tyłu, aby przesunąć ładunek zgodnie z życzeniem. W celu opuszczenia ładunku wystarczy ponownie nacisnąć GO; ciśnienie hydrauliczne obniża obie strony wideł do pozycji spoczynkowej, tak że nie mają one już kontaktu z tym, co jest transportowane.

Dlaczego wózki widłowe są tak popularne?

Wózki widłowe są jednym z najbardziej popularnych elementów wyposażenia każdego magazynu lub zakładu produkcyjnego. Umożliwiają one przenoszenie przedmiotów bez konieczności podnoszenia ich ręcznie, co może być ogromną oszczędnością czasu dla zapracowanych pracowników.

Wózki widłowe mają również wiele wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, które sprawiają, że korzystanie z nich jest znacznie bezpieczniejsze niż próba przeniesienia czegoś za pomocą własnych sił. Więcej o tym możesz poczytać na stronie:  http://serwis-mjk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*