Stany zapalne stawów – jak powstają i jak z nimi walczyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są przyczyny?

Choć zapalenie stawów to częsta choroba, istnieje wiele różnych przyczyn tego stanu. Do najczęstszych przyczyn należą infekcje bakteryjne lub wirusowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, podagra i reumatoidalne zapalenie stawów.

Najczęstsze objawy to ból w dotkniętym obszarze oraz zaczerwienienie lub obrzęk wokół stawu. Pacjent może również doświadczyć utraty funkcji w dotkniętej kończynie.

W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonanie badania rentgenowskiego w celu ustalenia przyczyny zapalenia stawów. Badanie to może być wykorzystane do oceny wszelkich uszkodzeń, które powstały w wyniku choroby, w tym uszkodzeń chrząstki lub tkanki kostnej w obrębie stawów. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się także wykonanie badania rezonansu magnetycznego w celu określenia zakresu uszkodzeń fizycznych spowodowanych chorobą.

Jak można z nimi walczyć?

Aby walczyć z zapaleniami stawów, należy zadbać o swoją dietę i regularnie ćwiczyć. Ważne jest również, aby nie palić papierosów i unikać alkoholu, ponieważ on również negatywnie wpływa na organizm. Jeśli jednak mimo tych środków ostrożności staw nadal jest bolesny, należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki w zależności od konkretnego przypadku lub odwiedzić stronę: https://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*