Choć zapalenie stawów to częsta choroba, istnieje wiele różnych przyczyn tego stanu. Do najczęstszych przyczyn należą infekcje bakteryjne lub wirusowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, podagra i reumatoidalne zapalenie stawów.
Najczęstsze objawy to ból w dotkniętym obszarze oraz zaczerwienienie lub obrzęk wokół stawu. Pacjent może również doświadczyć utraty funkcji w dotkniętej kończynie.
W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonanie badania rentgenowskiego w celu ustalenia przyczyny zapalenia stawów. Badanie to może być wykorzystane do oceny wszelkich uszkodzeń, które powstały w wyniku choroby, w tym uszkodzeń chrząstki lub tkanki kostnej w obrębie stawów. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się także wykonanie badania rezonansu magnetycznego w celu określenia zakresu uszkodzeń fizycznych spowodowanych chorobą.
Aby walczyć z zapaleniami stawów, należy zadbać o swoją dietę i regularnie ćwiczyć. Ważne jest również, aby nie palić papierosów i unikać alkoholu, ponieważ on również negatywnie wpływa na organizm. Jeśli jednak mimo tych środków ostrożności staw nadal jest bolesny, należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki w zależności od konkretnego przypadku lub odwiedzić stronę: https://orthokine.pl/.