Skąd wziąć wodę do podlewania ogrodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podlewanie ogrodu może być wyzwaniem, zwłaszcza w miesiącach letnich. Jeśli masz małe podwórko lub mieszkasz w budynku mieszkalnym, instalacja systemu zraszaczy może nie być praktyczna. Zamiast tego trzeba będzie polegać na ręcznym podlewaniu i sezonowych deszczach. Istnieje wiele różnych źródeł wody, które można wykorzystać do podlewania ogrodu. Niektóre źródła są bardziej wygodne niż inne, ale wszystkie spełnią swoje zadanie.

Opady deszczu

Opady deszczu to świetny sposób na podlewanie ogrodu, jeśli mieszkasz na obszarze, na którym występują obfite opady i masz dobrze nawodnioną glebę. Jeśli Twoja gleba nie odprowadza wody szybko, być może będziesz musiał dokonać pewnych zmian w ogrodzie, aby lepiej odprowadzał wodę.

Podziemne zbiorniki na deszczówkę mogą być bardzo przydatna w utrzymywaniu roślin w stanie nawodnienia podczas okresów suszy lub niskich opadów. Zbiornik zbiera wodę deszczową z dachu, którą można następnie wykorzystać do podlewania roślin lub innych części podwórka. Zbiornik jest zazwyczaj podziemny, ale może być również umieszczony nad ziemią. Może być na tyle duży, aby pomieścić kilkaset galonów wody lub na tyle mały, aby zawierał tylko kilka galonów.

Strumienie/stawy/jeziora

Strumienie, stawy i jeziora są doskonałym źródłem naturalnej wody do podlewania roślin i ogrodów, ponieważ zapewniają nieograniczone zasoby świeżej wody tuż za drzwiami. Jednak źródła te mogą zawierać zanieczyszczenia, takie jak pestycydy i nawozy, które mogą zaszkodzić roślinom, jeśli zostaną użyte bezpośrednio na nich lub dodane bezpośrednio do gleby wokół nich . Zawsze należy sprawdzić jakość każdego naturalnego źródła wody przed jego użyciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*