Rodzaje narożników

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podział ze względu na konstrukcję

Narożniki to niezwykle funkcjonalne meble, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Narożniki różnią się między sobą nie tylko wielkością czy wyglądem, ale przede wszystkim także konstrukcją. W sprzedaży znaleźć można m.in. narożniki o stałej, niezmiennej konstrukcji. Taki mebel ma jeden wariant złożenia, który nie może być w żaden sposób modyfikowany.

W sprzedaży znaleźć można jednak również meble zbudowane z dwóch ruchomych elementów zwanych szezlongami. Szezlongi mogą być zamieniane miejscami, dzięki czemu uzyskiwać można narożnik lewo, bądź prawostronny. Narożnik składający się z dwóch elementów jest praktyczny i przeznaczony głównie dla osób, które lubią często zmieniać aranżację swych wnętrz.

Największą swobodę w aranżacji dają jednak narożniki modułowe. Budowa modułowa sprawia, że poszczególne elementy można ze sobą w dowolny sposób łączyć lub ustawiać niezależnie od siebie. Tego rodzaju meble znakomicie sprawdzają się w dużych, przestrzennych salonach.

Podział ze względu na dodatkowe funkcje

Każdy szanujący się sklep meblowy powinien mieć w swej ofercie kilka zestawów narożników różnej konstrukcji. Decydując się na zakup takiego mebla, warto jednak zwrócić uwagę również na jego dodatkowe funkcje. Wiele nowoczesnych narożników wyposażonych jest w niezwykle praktyczną funkcję spania. Zastosowanie takiej funkcji sprawia, że narożnik w razie potrzeby może stać się dodatkowym łóżkiem.

W niektórych modelach producentom udało się nawet wydzielić dodatkowy pojemnik na pościel. Wybierając narożnik z funkcją spania, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na łatwość rozkładania, a także wielkość powierzchni służącej do spania. W zależności od preferencji można zdecydować się na narożnik wykończony skórą lub tapicerką.

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji każdego klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*