Przygotowanie podłoża na założenie trawnika

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy posiadacz ogrodu marzy o soczyście zielonym, gęstym i zdrowym trawniku, na którym bez obaw można stanąć bosą stopą. Zadbany trawnik sam w sobie może stanowić piękną dekorację ogrodu, ale żeby to osiągnąć, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża.

Od czego zacząć? Etapy pracy

Przygotowanie podłoża jest pierwszym i najważniejszym krokiem przy zakładaniu trawnika. Powinno być ono oczyszczone z innych roślin, ich korzeni, pozostałości po starej trawie, chwastów, kamieni itd. Oczyszczony teren należy przekopać używając do tego szpadla bądź glebogryzarki. Na tym etapie warto sprawdzić jaki rodzaj gleby znajduje się w miejscu, w którym ma powstać trawnik. Może zdarzyć się tak, że będzie ona potrzebowała dokarmienia odpowiednim nawozem bądź kompostem. Kolejnym krokiem jest wyrównanie i ukształtowanie powierzchni. W tym momencie można również wkopać obrzeża w miejscach, w których trawnik ma się kończyć, np. wokół rabat. Następnym krokiem jest wysiew nasion lub też rozwijanie darni z rolki.

Jaką trawę wybrać?

To jaka trawa najlepiej sprawdzi się w ogrodzie zależy od jego przeznaczenia. Do wyboru są trawy dedykowane do uprawniania sportu, trawy dekoracyjne, bądź uniwersalne. Jeśli brakuje czasu na czekanie, aż trawa z nasion wzejdzie i zagęści się, warto wybrać trawnik z rolki. Darń należy rozwinąć na wcześniej przygotowanym podłożu, zwałować ją i obficie podlać. Z trawnikiem z rolki ze Szczecina, można właściwie cieszyć się od razu po jego posadzeniu. Pamiętając o jego odpowiednim nawodnieniu i podstawowej pielęgnacji będzie można długo cieszyć się piękną, gęstą i zdrową murawą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*