Powody, dla których warto co jakiś czas korzystać z pomocy wykwalifikowanego psychiatry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy natury psychicznej mogą pojawić się na skutek wielu chorób a także przykrych wydarzeń życiowych. Psychika ludzka nie jest niezniszczalna, nawet więc osoby silne psychicznie w niektórych sytuacjach mogą zacząć problemy z psychiką. Nie warto ich bagatelizować. Nieleczone mogą tylko się pogłębić, co skomplikuje ewentualne leczenie. Może to też być przyczyną wielu innych problemów. Jeśli więc czujemy, że z naszą psychiką nie wszystko jest w porządku lub mówią nam to nasi bliscy, to warto się udać do psychiatry, odpowiedniego fachowca w tej dziedzinie.

Pierwsza konsultacja psychiatryczna. Czego można się spodziewać?

W trakcie pierwszej wizyty psychiatra Bemowo z pewnością skoncentruje się na poznaniu problemu pacjenta. Nie będzie w tym momencie wprowadzał żadnych terapii ani też kierował do szpitala psychiatrycznego. Wyjątkiem oczywiście jest sytuacja, gdy stan psychiczny jest na tyle zły, że zachodzi taka konieczność. Najczęściej jednak pierwsza konsultacja psychiatryczna kończy się postawieniem diagnozy, zasugerowaniem terapii lub kolejnych wizyt. Niekiedy psychiatra wypisuje receptę na leki, które mają poprawić nastrój chorego, zminimalizować lęki, sprawić, że psychicznie poczuje się on lepiej

Kolejne wizyty u psychiatry mogą być koniecznością

Jeśli psychiatra sugeruje konieczność kolejnych wizyt lub obrania konkretnej terapii, warto się na to zdecydować. Jest specjalistą, potrafi zdiagnozować problem i poprowadzić leczenie tak, by udało się go pokonać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*