Post warzywno-owocowy wg Dr Dąbrowskiej – jakie przynosi efekty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Post warzywno-owocowy, według dr Dąbrowskiej, to sposób na oczyszczenie organizmu i poprawę jego funkcjonowania poprzez spożywanie przez jakiś czas wyłącznie surowych warzyw i owoców. Zaleca ona post przez dwa lub trzy dni w każdym tygodniu.

Jakie korzyści może przynieść ten post?

Główną ideą postu warzywno-owocowego jest to, że pomaga on oczyścić jelita i wyeliminować szkodliwe bakterie znajdujące się w ich wnętrzu. W ten sposób można uniknąć problemów jelitowych w przyszłości, a także innych zaburzeń trawiennych, takich jak zaparcia lub biegunki.

Ponadto ten rodzaj diety może pomóc Ci szybko schudnąć. Jednak należy pamiętać, że przed zastosowaniem tej diety trzeba skonsultować się z dietetykiem, który sprawdzi, czy jest to odpowiednia dieta dla Ciebie.

Co jeść podczas postu warzywno-owocowego?

Wszystkie posiłki podczas tej diety powinny składać się wyłącznie z warzyw oraz owoców w różnej postaci. Jednak przygotowywanie w ten sposób posiłków może być trudne, dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z diety pudełkowej oferowanej przez catering białystok, który zadba o to, by posiłki były różnorodne i jednocześnie zgodne z Twoim zapotrzebowaniem kalorycznym. Ponadto jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie czasu, który trzeba byłoby przeznaczyć na codzienne przygotowywanie posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*