Jakich pędzli używać do makijażu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd zewnętrzny to dla każdego z nas niezwykle istotna sprawa, ale prezentować się naprawdę dobrze chcą przede wszystkim kobiety. To dlatego przed każdym wyjściem nakładają na twarz makijaż, który pomaga im poczuć się pewnymi siebie. Aby mogły tego dokonać potrzeby jest im sprzęt w postaci różnorodnych akcesoriów do malowania. Jednym z najważniejszych narzędzi jest pędzel do makijażu, dzięki któremu możliwe jest rozprowadzanie pudru, czy tuszu. Na rynku można jednak spotkać wiele pędzli, różniących się od siebie rozmiarami, czy też rodzajem wykorzystanego włosia. 

Jaki produkt wybrać?

Wybór odpowiedniego pędzla do nakładania kosmetyków jest bardzo ważny, ponieważ źle dobrany może powodować, że makijaż makijaż będzie dużo gorszy, a samo korzystanie z niego irytujące. Dlatego koniecznie trzeba zastanawiać się tylko nad dobrej jakości pędzlami do makijażu, które dobrze wywiążą się ze swojej roli. Podczas zakupu powinno sugerować się zastosowaniem pędzla zalecanym przez producenta. Trzeba jednak pamiętać o własnym komforcie i używać pędzle w taki sposób, aby było to po prostu wygodne.

Do nakładania pudru najlepszy będzie bardziej sztywny pędzel z dużą ilością włosia. Dobrze jeśli będzie ono pochodzenia naturalnego. Do konturowania z kolei najlepiej używać pędzla miękkiego, który będzie lekko zaokrąglony, co ułatwi zadanie. W przypadku oczu potrzebne mogą okazać się dwa pędzle. Pierwszy będzie uniwersalny, puchaty i spłaszczony. Drugi natomiast to tzw. kuleczka, pozwalająca na dużą precyzję. Ostatnim z grupy pędzli będzie ten przeznaczony do brwi, który powinien być płaski i skośny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*