Organizacja i porządek w garażu – co zrobić, żeby wszystko miało swoje miejsce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to nie tylko miejsce, w którym przechowuje się samochód. Najczęściej składuje się w nim również wszelkie sprzęty i urządzenia. Stanowi on także osobistą przestrzeń każdego, domowego majsterkowicza. Prace w garażu będą zaś znacznie przyjemniejsze, jeśli będzie panował tam porządek. Tylko jak to zrobić?

Pojemniki w różnych kolorach i rozmiarach

Narzędzia, szczególnie te drobne, bywają najbardziej problematyczne w przechowywaniu. Łatwo bowiem można stracić je z oczu, w wyniku czego gubią się. Jak temu zapobiec? Zarówno niewielkie śrubki i gwoździe, jak i większe akcesoria należy przechowywać zawsze w tym samym miejscu. Dobrym rozwiązaniem będzie niewątpliwie ecobox. To nic innego jak kolorowe pojemniki różnej wielkości. Każdy z nich można dodatkowo oznaczyć naklejką, na której będzie znajdował się opis zawartości danego pudełka. Dzięki temu szybko zlokalizujemy nawet drobne przedmioty.

Odpowiednie oświetlenie i czystość

Garaże często nie posiadają okien (lub jest ich niewiele), przez co do wnętrza dociera niewiele światła słonecznego. Panująca w środku ciemność nie sprzyja zaś utrzymaniu porządku. Dobrze więc byłoby zadbać o odpowiednie oświetlenie, instalując tam lampy. Umożliwi to także bardziej komfortową pracę podczas majsterkowania. Jak jeszcze zadbać o garaż? Regularne sprzątanie i wyrzucanie śmieci to podstawa. Generalne porządki warto przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*