Jak dbać o yorka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Potocznie zwany yorkiem – mały piesek yorkshire terrier, to wielkie serce i mnóstwo energii. Yorki to żywiołowe pieski potrzebujące konsekwentnego pana. Silnie przywiązują się do swego właściciela i potrzebują bliskiego kontaktu, znane jest ich zamiłowanie do spacerów i zabaw. Czworonogi te dobrze znoszą towarzystwo innych zwierząt i dzieci, żyją długoi na ogół cieszą się dobrym zdrowiem.

York w domu

Jeszcze zanim piesek przybędzie do domu warto przejrzeć legowiska dla yorka. Miejsce odpoczynku dla yorka powinno być dopasowane do jego niewielkich rozmiarów. Jeśli do domu trafi szczeniak, to można kupić mniejsze legowisko, a potem dokupić większe. Nie będzie również błędem sięgniecie od razu po legowisko dla dorosłego yorka, które posłuży przez dłuższy czas.

Yorkshire terrier to rasa w przypadku której należy zadbać o ubranie dla psa chroniące przed zimnem podczas spacerów. Ten niewielkich rozmiarów piesek w zimniejszych porach roku będzie marzł bez okrycia, ponieważ brak podszerstka sprawia, że jest bardziej narażony na działanie niskich temperatur. Mały york wymaga również starannego dbania o okrywę włosową, która nie linieje, a włosy rosną przez całe życie pieska.

Wyczesywanie i szczotkowanie powinno być wykonywane raz na dzień. Pieski tej rasy mają wrażliwe oczy, dlatego nie powinno się dopuszczać do sytuacji, kiedy opadające na oczy włosy podrażniałyby je i utrudniały widzenie. Inne zabiegi pielęgnacyjne, które należy regularnie wykonywać to: obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, dbanie o to, aby na uzębieniu nie wytworzył się kamień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*