Odkurzacz – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacz stanowi niezbędny element wyposażenia każdego domu. Wbrew pozorom wybór tego typu sprzętu nie jest prosty. Należy dostosować go do naszych potrzeb i warunków mieszkaniowych. Czym się kierować przy wyborze odkurzacza?

Rodzaje odkurzaczy

Na początek należy zdecydować, który rodzaj odkurzacza najlepiej sprawdzi się w danym domu. Wiele osób decyduję się na modele tradycyjne, które są wyposażone w worki papierowe lub płócienne i zazwyczaj cechują się dużą mocą. Na rynku dostępne są też odkurzacze bezworkowe, w których w odróżnieniu od tradycyjnych nie trzeba wymieniać worków ponieważ są zasysane do plastikowego pojemnika. Dla osób, które irytują się na samą myśl o plątaninie kabli dobrym wyjściem mogą okazać się modele bezprzewodowe, wyposażone w specjalne ładowarki. Ciekawym wyborem są też odkurzacze wodne wyposażone w filtr wodny, który gromadzi brud w przeznaczonym do tego zbiorniku z wodą.

Cechy dobrego odkurzacza

Niezależnie od wybranego rodzaju odkurzacza jest kilka cech, na które trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze. Ważna kwestią jest moc ssania, która odgrywa kluczową rolę jeśli chodzi o skuteczność sprzątania. Należy pamiętać, że moc silnika urządzenia nie zawsze przekłada się na silne ssanie. Kolejnym aspektem są rury do odkurzaczy, które odpowiednio dobrane czynią odkurzanie mniej uciążliwym obowiązkiem. Powinny być solidnie zbudowane i odporne na uszkodzenia od wewnątrz. Przy zakupie odkurzacza warto też zastanowić się nad jego rozmiarem. Za duży i ciężki model może sprawić, że korzystanie z niego stanie się prawdziwą udręką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*