Jak dobrać oświetlenie do danego wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze dobrane oświetlenia zapewnia pomieszczeniom odpowiedni klimat oraz jest wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Co za tym idzie, jego dobór oraz rozmieszczenie powinno być dokładnie zaplanowane i zaprojektowane. Jak zatem dobrać oświetlenie do danego wnętrza? – o tym w dalszej części naszego artykułu.

Różne pomieszczenia – różne rodzaje oświetlenia

Każde pomieszczenie wymaga indywidualnego doboru oświetlenia. Dla przykładu duże i bardzo wystawne żyrandole sprawdzą się doskonale jako główne źródło oświetlenia w salonie, sypialni, czy też jadalni. Co więcej, tego typu lampy będą się doskonale komponowały z delikatniejszym oświetleniem podłogowym. Całość pozwala wykorzystać efekt gry świateł i stworzyć niepowtarzalny klimat pomieszczenia. W salonach oraz sypialniach świetnie odnajdą się również lampy podłogowe – można je potraktować jako ciekawą dekorację, ale i wygodne, punktowe źródło światła.

Przedstawiony wyżej typ oświetlenia niekoniecznie będzie pasował do łazienki, czy też kuchni. W tym pomieszczeniach lepiej sprawdzi się mocniejsze oświetlenie punktowe – na przykład podwieszane pod sufitem lampy LED. Dodatkowe całość może być wzbogacona dodatkowymi źródłami światła w postaci karniszy pięknie dekorujących ściany i doświetlających konkretne wybrane przez projektanta punkty pomieszczenia. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomniane wcześniej żyrandole, czy też lampy podłogowe zamontować w kuchni lub łazience. Wszystko bowiem zależy od gustu, zasobności portfela oraz chęci eksperymentowania przez inwestorów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*