Niezbędne wyposażenie, jakie powinien posiadać każdy miłośnik żeglarstwa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żeglarstwo cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W związku z tym, że pogoda na akwenach wodnych lubi być kapryśna i zmienna, każdy miłośnik tej formy aktywności powinien zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie. Odpowiednio dobrany ubiór zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach atmosferycznych.

Odzież na słoneczne i ciepłe dni

Osoby wypływające w rejs w słoneczną pogodę narażone są na intensywne oddziaływanie promieni słonecznych. Aby uniknąć poparzeń słonecznych, warto zainwestować w odpowiedni strój. W sprzedaży dostępne są m.in. męskie koszulki żeglarskie, które wykazują podobne działanie do kremów z filtrem UPF 30+, UPF 40 + oraz UPF 50+. Zastosowanie poliestrowej dzianiny sprawia, że koszulka jest lekka, wytrzymała i skutecznie odprowadza wilgoć. Podczas słonecznych dni przydadzą się również szorty żeglarskie wykonane z szybkoschnącego włókna nylonowego. Zapewniają dużą swobodę ruchów i ochroną przeciwsłoneczną.

Komfort w trudnych warunkach

Każdy miłośnik żeglarstwa powinien być wyposażony w sztormiak. Jest to profesjonalna kurtka żeglarska, która skutecznie chroni przed zimnem, wiatrem oraz wilgocią. Do wytworzenia sztormiaków najczęściej używa się oddychającej membrany. Jej zastosowanie pozwala na odprowadzanie nadmiaru ciepła wytwarzanego przez organizm żeglarza. Uzupełnieniem ubioru podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych będą komfortowe spodnie żeglarskie wykonane z szybkoschnącego materiału. Ich charakterystyczne cechy to wygodny krój oraz dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*