O czym pamiętać podczas sadzania gości na weselu, aby każdy był zadowolony?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas planowania wesela przychodzi moment, w którym musimy zadecydować jak rozsadzić gości weselnych. Dziś, gdy modne są winietki dla gości, jest to zadanie o tyle łatwiejsze, że para młoda ma nad tym pełną kontrolę. Trudno jednak sprostać w pełni oczekiwaniom gości.

O tym nie wolno zapomnieć sadzając gości weselnych

Dużo łatwiej jest, jeżeli większość gości zna się nawzajem. Można wtedy stwierdzić czy się lubią, oraz czy będą mieli wspólne tematy do rozmów. Jeżeli jednak tak nie jest, sprawa się nieco komplikuje, bowiem sadzając gości koło siebie musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii: wiek, zainteresowania, a nawet sposób bycia – coś, co dla jednej osoby jest śmieszne, dla drugiej będzie wręcz irytujące i może popsuć humor na cały wieczór.

Wziąć pod uwagę należy układ stołów. Stoły okrągłe są dobrym rozwiązaniem, jeżeli na naszym weselu będziemy w stanie posegregować ludzi w 8-10 osobowe grupy. Jeżeli nie, możliwie zrezygnujmy z takiego układu, bowiem posadzenie znajomych obok 80-letniej cioci może nie być dobrą opcją.
Różnie można postąpić, jeśli chodzi o miejsca najbliższe parze młodej. Scenariusze są różne. Można posadzić obok siebie swoich rodziców, rodzeństwo, chrzestnych. Zainteresowaniem cieszy się również opcja posadzenia obok siebie świadków oraz innych gości w naszym wieku – rodzice siedzą wtedy z rodziną. Każdą opcję wypada jednak przedyskutować z najbliższymi, aby nie czuli się poszkodowani.

Bez względu na to, jak usadzimy gości, warto pomyśleć o upominkach dla gości. Często winietki mają formę pudełeczek, w których schowane są czekoladki dla weselnych gości lub inne słodkości. To miły akcent i na pewno zostanie zapamiętany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*