Na czym powinien znać się inżynier budownictwa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budownictwo to od paru lat jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów, dlatego niezwykle trudno jest się na niego dostać. Owa popularność wynika z faktu, że osoba kończąca tego typu studia zdobywa tytuł inżyniera budownictwa, dający ogromne możliwości na rynku pracy i gwarantujący wysokie zarobki. Z drugiej jednak strony spoczywa na niej spora odpowiedzialność, więc nie każdy nadaje się do tej pracy.

Zawód dla inteligentnych i odpowiedzialnych

Inżynier budownictwa to specjalista zajmujący się m.in. planowaniem oraz projektowaniem wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych, opracowywaniem technologii budowy poszczególnych konstrukcji, kontrolowaniem i nadzorem nad etapami budowy, a także kierowaniem budową różnych obiektów.

Ma zatem do czynienia zarówno z budownictwem mieszkaniowym (np. domy prywatne, bloki), jak i przemysłowym (fabryki, przedsiębiorstwa produkcyjne itp.), komunikacyjnym (m.in. drogi, tory kolejowe i dworce) czy wodnym (zapory rzeczne, mosty). Powinien się również znać na metodach osuszania budynków, takich jak choćby iniekcja krystaliczna Katowice.

W zależności od wyboru ścieżki kariery, zakres jego działań może również obejmować:

– sporządzanie kosztorysów oraz zamówień budowlanych
– zajmowanie się sprawami związanymi z mechaniką gruntów
– zarządzanie nieruchomościami pod względem technicznym
– pracę badawczo-rozwojową na uczelni wyższej
– bycie przedstawicielem handlowym spółek i firm z branży budowlanej
– zabezpieczanie ścian i fundamentów obiektów przed wodą i wilgocią (konieczna jest – znajomość metody hydroizolacji, o której można dowiedzieć się na http://kaiser-one.pl/hydroizolacja-slask/)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*