Mydło, płyny, żele, czyli podstawowe środki do mycia rąk

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedzialność za codzienne dbanie o własną higienę jest niezwykle ważna w czasach, w których coraz częściej narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zakażenia wywoływane bakteriami i wirusami. Wokół nas krążą codziennie miliony szkodzących zdrowiu drobnoustrojów, dlatego tak duże znaczenie ma mycie rąk i dbanie o czystość swojej skóry.

Mycie rąk – jak to robić dobrze?

Instrukcje prawidłowego mycia rąk znajdują się dzisiaj w niemal każdej firmie umożliwiającej korzystanie w niej z toalety czy łazienki. Są one wymagane przez sanepid i przy okazji stanowią dobry sposób na to, żeby dowiedzieć się, jak myć ręce dobrze, by spłukiwać z nich wszelkie bakterie i wirusy. Podstawowymi środkami do mycia rąk są dzisiaj takie produkty, jak mydło, płyn do dezynfekcji rąk oraz specjalny żel antybakteryjny. Ta grupa produktów powinna znajdować się w każdym domu, podobnie jak i są one na wyposażeniu większość firm restauracyjnych, hotelowych, produkcyjnych oraz w biurach dużych korporacji czy w środkach komunikacji miejskiej.

Tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnej umywalki do mycia rąk dostępne są żele niewymagające ich spłukiwania. Może to być profesjonalny płyn do dezynfekcji skóry wiszący w specjalnym dozowniku na ścianie szpitala, autobusu czy w galeriach handlowych, lub innego rodzaju żele przeciwbakteryjne, które wystarczy wetrzeć w dłonie, by zabezpieczyć się przed zarazkami. Ręce powinno się myć z wykorzystaniem takich środków około 30 sekund, co najmniej kilka razy dziennie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*