Co zrobić, gdy zacina się klamka okienna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klamka jest niewielkim, ale bardzo ważnym elementem okna, ponieważ umożliwia ona jego otwarcie oraz zamknięcie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy ulega ona awarii i przestaje działać poprawnie. Najczęściej występującą awarią jest zacinanie się klamki, które wywoływane jest uszkodzeniem mechanizmu suwnicy lub trzpienia.

Jak naprawić klamkę okienną?

Uszkodzenia klamek w oknach zdarzają się dosyć często, a ma to miejsce najczęściej wtedy, gdy jest ona mocno wyeksploatowana. Jeśli klamka uniemożliwia otwarcie okna i przekręca się wokół własnej osi może oznaczać to, że uszkodzeniu uległ trzpień. Jedynym sposobem na to, aby przywrócić właściwe funkcjonowanie całego okna jest wymiana klamki. Trzeba przede wszystkim sprawdzić długość trzpienia, aby kupić dobry model. Duży wybór różnego rodzaju klamek do okien można znaleźć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/klameczki-okienne-okucia-okienne-i-drzwiowe.

Jeśli jednak mimo wymiany klamki okno się nie domyka lub nie ma możliwości jego otwarcia może oznaczać to, że uszkodzony jest mechanizm suwnicy. Jego naprawa jest możliwa wyłącznie przez wykwalifikowany serwis, ponieważ jest to dość trudne zadanie wymagające odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Koszt wymiany suwnicy zależy przede wszystkim od wielkości okna oraz rodzaju zastosowanych w nim suwnic. Wielu awarii można uniknąć w prosty sposób. Wystarczy regularnie sprawdzać poprawność działania poszczególnych jego elementów, a w momencie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości zbadanie ich przyczyny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*