Kiedy warto udać się do psiego fryzjera?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Psy towarzyszą ludziom od setek tysięcy lat. Uczestniczą w polowaniach, stróżują, spełniają się w ratownictwie czy dogoterapii, ale przede wszystkim przebywają z człowiekiem na co dzień. Stają się członkami rodziny i prawdziwymi przyjaciółmi. Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób stara się dbać o komfort życia zwierzęcia, zapewniając mu nie tylko karmę, odpowiednią dawkę ruchu i opiekę weterynaryjną, lecz również zabiegi, dzięki którym jego pieskie życie wcale nie przypomina tego, o jakim mówi ten popularny związek frazeologiczny

Zabiegi fryzjerskie dla psów – moda czy konieczność?

Zabiegi fryzjerskie i pielęgnacyjne dla zwierząt są obecnie powszechne. Na rynku funkcjonuje wiele salonów groomerskich, których działalność dedykowana jest naszym czworonożnym przyjaciołom, zaś rosnący popyt w tym obszarze gospodarki wpływa na stopniowe poszerzanie oferty. Część osób, zabierając swojego ulubieńca do psiego fryzjera bądź SPA, kieruje się wyłącznie trendami, ale są również sytuacje, w których wizyta w takim lokalu jest po prostu wskazana.
Drobne zabiegi potrafią znacząco poprawić komfort życia psiaka. Zbyt długie pazury lub sierść znajdująca się między opuszkami utrudniają chodzenie, co w konsekwencji prowadzić może nawet do problemów natury ortopedycznej. W okresie zimowym lub w czasie niestabilnej pogody w tym obszarze psiej łapy gromadzi się śnieg wraz ze znajdującą się na ulicach oraz chodnikach solą drogową bądź błoto. Zalegające złogi białego puchu mogą podrażniać delikatne opuszki, powodując jednocześnie odmrożenia, z kolei wilgoć i błoto stanowią doskonałą pożywkę dla grzybów. Innym problemem dotyczącym psiej sierści są kołtuny. Sfilcowana i skołtuniona pokrywa włosowa utrudniają cyrkulację powietrza, co wywołuje bolesne dla zwierzęcia odparzenia i nieprzyjemny dla otoczenia zapach.

Regularna pielęgnacja pozwala jednak ustrzec czworonoga przed takimi nieprzyjemnościami. Systematyczne rozczesywanie oraz kąpiele to ważne elementy psiej toalety, mające znaczenie nie tylko higieniczne, ale również zdrowotne. Zanim stwierdzimy zatem, że to niepoparta zdrowym rozsądkiem fanaberia, zastanówmy się, czy aby przypadkiem nasz pupil nie potrzebuje wsparcia groomera.

Nie tylko sierść pod kontrolą

Salony dla psów świadczą jednak nie tylko zabiegi fryzjerskie. Kąpiel, rozczesywanie, modelowanie a także strzyżenie bez wątpienia cieszą się największą popularnością, jednakże oferta salonów groomerskich na tym się nie kończy. Istnieje szeroka gama innych działań pielęgnacyjnych, z którymi możemy zapoznać się na stronie https://psifryzjer.littleheroes.pl/. Oprócz podstawowych czynności higienicznych warto zwrócić uwagę na kosmetykę uszu i oczu, dzięki której możemy zapobiec stanom zapalnym oraz zredukować problem ropnych wylewów.
Dzięki dostępnym zabiegom pielęgnacyjnym możemy sprawić, że pupil wśród swoich czworonożnych pobratymców będzie wyróżniał się czystą, lśniącą sierścią, prezentując się wybornie na psich wybiegach. Trzeba jednocześnie pamiętać, że decydując się na wizytę w salonie groomerskim, powinniśmy kierować się nie modą i rosnącą popularnością takich lokali, a zdrowiem poruszającego się na czterech łapach przyjaciela. Nie efekty wizualne są bowiem najważniejsze, a eliminacja możliwych do wystąpienia problemów, które skutecznie osłabiłyby komfort życia psa. Kiedy zatem warto wybrać się do psiego fryzjera? Na pewno zanim pojawią się oznaki zaniedbania, ponieważ pozwoli to uniknąć zwierzęciu niepotrzebnego cierpienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*