Jakie zalety mają plisowane rolety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety od wielu już lat zdecydowanie wiodą prym wśród różnych wewnętrznych systemów okiennych. Warto podkreślić, że ich ogromną zaletą jest nie tylko możliwość skutecznego zasłonięcia okna przed słońcem czy wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale również wyjątkowo duża funkcjonalność. Jedną z najczęściej stosowanych obecnie odmian rolet są tzw. plisy, które podczas zwijania układają się w specyficzną harmonijkę, wyglądem przypominającą wachlarz.

Prosta obsługa i jednocześnie duża funkcjonalność

Jeśli chodzi o plisowane rolety sklep internetowy jest miejscem, gdzie można je kupić najtaniej. W ofercie tego rodzaju podmiotów znajdują się zarówno modele wolnowiszące, jak i takie, w których materiał umiejscowiony jest pomiędzy dwiema szynami przymocowanymi do specjalnej ramy.

Większość dostępnych na rynku plis jest wyposażona w system hamujący i elementy obsługi umożliwiające poruszanie tkaniną dosłownie po całym oknie. Dzięki temu można bez trudu zwijać ją od dołu i od góry. Do najważniejszych zalet omawianych produktów należy zaliczyć:

– wygodną i wyjątkowo łatwą obsługę – materiał jest bowiem zwijany i rozwijany po prostu za pomocą małych rączek, które zainstalowane są zarówno przy górnej, jak i dolnej krawędzi okna.

– brak jakichkolwiek prześwitów przy bokach rolety – co wynika z faktu, że materiał schowany jest w prowadnicach. Tym samym nie jest możliwe przedostawanie się do wnętrza pokoju promieni słońca przez szczeliny.

– duże właściwości akustyczne (wyciszające) oraz termoizolacyjne – dlatego rolety plisowane są często montowane w pokojach dziecięcych i sypialniach.

– atrakcyjną cenę – jeśli chodzi o najpopularniejsze plisy ceny tych prostych konstrukcji nie przekraczają zazwyczaj stu złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*