Jakie obuwie spakować na wakacje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pakowaniu na wakacyjny wyjazd zazwyczaj towarzyszy stres. Jesteśmy wręcz przekonani, że i tak czegoś zapomnimy. Poświęcamy dużo czasu na sprawdzenie, czy w walizce znalazły się już wszystkie stroje kąpielowe, sukienki czy spodnie, rzadziej przywiązujemy jednak wagę do butów. Tylko one mogą natomiast sprawić, że urlop będzie w pełni komfortowy. 

Coś na plażę

Dla większości z nas wymarzone wakacje to te spędzane nad brzegiem morza. Tylko tam ładujemy baterie i regenerujemy organizm przed powrotem do pracy. Chociaż po plaży najchętniej chodzilibyśmy boso, rozgrzany piasek często to uniemożliwia. Dlatego koniecznie musimy spakować na wyjazd lekkie buty. Panowie najwygodniej czują się w sandałach męskich, panie mogą postawić na tradycyjne klapki lub tak zwane japonki. Jeżeli urlop spędzamy na południu Europy, na przykład nad Morzem Adriatyckim, w którego wodach czają się jeżowce, warto zabrać ze sobą również specjalnie obuwie do pływania. Dzięki temu unikniemy ewentualnych kontuzji, które zepsułyby nam ten sielski czas. Warto pamiętać też o eleganckich damskich sandałach na słupku.

Wizyta w restauracji

Z pewnością nie będziemy jednak spędzać całego dnia tylko na plaży. Zbyt długie przebywanie na słońcu jest po pierwsze niezdrowe, a po drugie męczące. Pakując bagaże na urlop, pomyślmy zatem także o wieczornych wyjściach do baru czy restauracji. Klapki nie będą się dobrze prezentować w takich okolicznościach. Zamiast tego włóżmy buty na słupku (to wersja dla pań) lub wygodne obuwie sportowe (w przypadku panów).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*