Jakie nakrycia głowy wybrać na lato?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latem, gdy upał doskwiera, chętnie nosimy dodatkowe nakrycie głowy. Przyda się ono nie tylko na urlopie, ale i na co dzień, aby chronić głowę i twarz od uciążliwych promieni słonecznych. Wybranie odpowiedniego nakrycia może nie być łatwe. Wybór jest ogromny, a i to nie ułatwia nam zadania. Ponadto każdy elementem ubioru może mieć inne funkcje lub też zapewniać zróżnicowaną ochronę przeciwsłoneczną. Co więc wybrać?

Delikatna ochrona głowy

Szukając przedmiotu, który delikatnie okryje głowę, ale jest też stylowy, można poszukać wśród chust. Jedną z ciekawszych jest gawroszka, czyli jedwabna apaszka. Obecnie najczęściej noszona jest przez kobiety, ale w przeszłości była też elementem stroju męskiego. Jedwab to bardzo subtelny w dotyku, ale i bardzo trwały materiał. Charakteryzuje się on dużą przepuszczalnością powietrza, ale i regulacją wilgoci. A do tego nie elektryzuje włosów i nie uczula skóry. Dlatego taka apaszka narzucona nonszalancko na głowę sprawdzi się jako elegancki dodatek podkreślający strój, ale i ochrona przed słońcem i upałem.

Często wybierane są również słomkowe kapelusze. Są one również dobrą ochroną przed palącym słońcem i wysoką temperaturą. Jednak nie zawsze pasują nam do ubioru. Zwykle ubieramy je na plażę, wycieczkę czy do spędzania czasu w ogrodzie. A więc będą bardziej spójne z luźną wakacyjną stylizacją. I tutaj mamy możliwość znaleźć modele o różnym kroju, a nawet kolorze. Zdecydowanie ułatwia to dopasowanie takiego przedmiotu do swoich preferencji lub po prostu posiadanych letnich ubrań

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*