Jakie konstrukcje mogą być przydatne w halach przemysłowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hale przemysłowe to zazwyczaj sporych rozmiarów powierzchnie. Stalowe lub żelbetowe konstrukcje muszą mieścić w sobie linię produkcyjną lub regały magazynowe.

Produkcja, ale także magazynowanie wymaga dużej mobilności, którą zapewnić mogą tylko ruchome sprzęty, takie jak wózki widłowe oraz specjalnie dostosowane do transportu surowców i produktów układy nośne. Spośród tych układów warto opisać dwa najbardziej podstawowe. Stanowią one częsty element fabrycznych pomieszczeń.

Taśmociąg – szybki transport małych i lekkich produktów

Lekkie i o umiarkowanie dużym ciężarze przedmioty mogą być przenoszone za pomocą taśmociągów. Systemy te funkcjonują w oparciu o mechanizm wałków, które kręcą się w tym samym kierunku. Produkty spoczywające na nich przemieszczają się, a w międzyczasie poddawane są choćby kontroli jakości. Na mechanizmie tym, może być także położona taśma. W przypadku konieczności transportu wyjątkowo ciężkich materiałów wykorzystuje się także układy złożone z łańcuchów.

Kiedy niezbędny jest sprzęt o większych możliwościach

Masywne elementy przenosi się suwnicą. To podobne do dźwigu urządzenie porusza się na stałej, ograniczonej konstrukcją nośną trajektorii. W ramach swojej pracy wspomaga linię produkcyjną przenosząc najbardziej masywne elementy. Ruch suwnic odbywa się w oparciu o odlane ze wzmacnianej stali belki podsuwnicowe, które podtrzymują ciężar sprzętu wraz z przenoszonym przedmiotem. Estakady przez nie tworzone to bardzo wytrzymałe konstrukcje. Są w stanie przyjąć ciężar ważący nawet 120 ton.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*