Jaką sukienkę założyć na imprezę firmową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w kolacji biznesowej, czy w bardziej swobodnym wydarzeniu, założenie odpowiedniego stroju jest niezbędne. Oto, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze stroju na dany dzień.

Dopasuj styl do wydarzenia

To najważniejsza zasada przy ubieraniu się na imprezę w pracy lub inną. Jeśli wszyscy będą mieć na sobie czarne garnitury, nie będziesz wyglądać dobrze w dżinsach i koszuli. Dowiedz się, jak bardzo formalne ma być wydarzenie, w którym weźmiesz udział oraz jeśli masz taką możliwość, zapytaj znajomych, co planują założyć. Pamiętaj, że lepiej być ubranym zbyt elegancko niż za mało elegancko!

Starannie dobieraj kolory i wzory

Ciemne kolory, takie jak czarny, granatowy lub szary są zawsze bezpieczne, jeśli chodzi o profesjonalny dress code. Jeśli chodzi o wzory, może być trudniej. Jednolite kolory są zawsze bezpieczniejsze niż wzory. Postaw raczej na klasyczną elegancję – to zawsze będzie w cenie! Nie musisz się wyróżniać, czasem mniej znaczy więcej.

Wybierz strój, w którym dobrze się czujesz

Pamiętaj, że w jeśli chodzi o sukienki imprezowe, liczy się nie tylko wygląd, ale też wygoda. Nawet najpiękniejsza sukienka wieczorowa nie będzie prezentować się dobrze, jeśli nie będziesz dobrze się w niej czuć. Nie stawiaj więc wyglądu ponad własny komfort, ponieważ nie przyniesie to najlepszych efektów. Znajdź strój, który będzie łączyć obie te cechy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*