Jak wykonać w domu aromaterapię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe sposoby walki z przeziębieniami czy jesiennymi infekcjami często są bardzo skuteczne. Kiedy kolejna porcja herbaty z miodem i imbirem nie pomaga warto spróbować aromaterapii. To ciekawy sposób na relaks, który ma również korzystny wpływ na cały nasz organizm. Jak przygotować się do aromaterapii co będzie nam niezbędne?

Inhalacje z wielką mocą

Głównym założeniem aromaterapii jest wdychanie olejków eterycznych, które oczyszczają nasze drogi oddechowe i działają kojąco na wszystkie zmysły. Najprostszą formą aromaterapii są inhalacje. Do ich przygotowania potrzebna nam będzie misa z gorącą wodą, ręcznik i kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Najwyższej jakości olejki można znaleźć na https://sklep.alchemiaurody.pl/k19-r20–artesania-agave-olejki-eteryczne-15-ml.html. Podczas wyboru tego właściwego powinniśmy kierować się swoimi preferencjami zapachowymi oraz działaniem, które niesie ze sobą dany olejek. Np. olejek z drzewa herbacianego ma szerokie działanie przeciwwirusowe, pomaga min, podczas infekcji gardła czy zapalenia ucha. 

Przygotuj kojącą kąpiel

Jeśli mamy nieco więcej czasu i wannę do dyspozycji warto przygotować gorącą kąpiel. Oprócz płynu do kąpieli do wody dodajemy również olejki. Aby dodatkowo wzmocnić relaksujący efekt takiej kąpieli warto sztuczne światło zastąpić kilkoma pachnącymi świecami. Taka gorąca kąpiel nie tylko pozwoli nam się w pełni zrelaksować, ale również odpręży wszystkie nasze zmysły. Zapach olejków eterycznych unoszących się w powietrzu, gorąca woda i delikatne światło to idealny przepis na domową aromaterapię. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*