Jak wygląda proces kupna mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup mieszkania to bardzo poważna decyzja, która może zaważyć na całym dalszym życiu. Wydając zbierane latami oszczędności lub zaciągając kredyt chcemy mieć pewność, że będzie to najlepsza inwestycja, dzięki której będziemy żyć przytulnie i wygodnie. Z tego powodu warto się do niej odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, jak wygląda kupno mieszkań w Szczecinie krok po kroku oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę.

W jaki sposób sfinansować zakup mieszkania?

Jeżeli planujemy kupić mieszkanie za gotówkę, sytuacja jest prosta – od razu wiemy, jaką kwotą dysponujemy i możemy szukać idealnego mieszkania. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy kupno mieszkania planujemy sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego – w takim przypadku bank może odmówić nam udzielenia kredytu na całą potrzebną kwotę. Aby uniknąć rozczarowania, warto najpierw udać się do banku lub doradcy finansowego i poznać swoją zdolność kredytową. Warto mieć świadomość, że w poszczególnych bankach będzie obliczana ona nieco inaczej, dlatego zawsze warto sprawdzić co najmniej kilka ofert.

Wybór mieszkania i podpisanie umowy

Oczywiście możemy szukać odpowiedniego mieszkania na własną rękę, najczęściej jednak znacznie wygodniejsze będzie skorzystanie z usług pośrednika.

W Szczecinie szeroki wybór ofert z całego rynku znajdziemy na stronie: https://elite.nieruchomosci.pl/domy/sprzedaz. Doświadczeni eksperci z biura nieruchomości pomogą nam nie tylko znaleźć idealne mieszkanie, ale i będą służyć swoją wiedzą na każdym etapie realizacji transakcji – od dopełnienia formalności kredytowych po notarialne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*