Jak szybko sprzedać dom?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wystawiając swoje mieszkanie na sprzedaż, zazwyczaj chcemy, aby jak najszybciej doszło do transakcji. Czekanie długimi miesiącami na zainteresowanego nabywcę potrafi być wysoce męczące. Warto więc bliżej przyjrzeć się sposobom, które umożliwią przyspieszenie tego procesu. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Biura nieruchomości posiadają dużo doświadczenia w doprowadzaniu do skutku tego typu transakcji. Skontaktowanie się z właściwym pośrednikiem nieruchomości klienta indywidualnego może pozwolić nam na pozbycie się naszej posesji szybko i po korzystnej cenie.

Podstawowe czynniki wpływające na skuteczność sprzedaży nieruchomości

Pierwsza kwestia dotyczy miejsca, w którym zamieszczamy naszą ofertę sprzedaży. Popularnym rozwiązaniem jest używanie w tym celu internetu. W ten sposób możemy dotrzeć do ogromnej ilości osób, wśród których znajdziemy potencjalnego kupca. Kluczowe jest jednak właściwe dobrane portali, na które wrzucimy ofertę, aby maksymalnie zwiększyć skuteczność przyciągania zainteresowanych nabywców. W pierwszej kolejności powinniśmy użyć stron, które są przeznaczone właśnie do takich ogłoszeń.

Większość z osób odwiedzających takie portale jest zainteresowana kupnem lub sprzedażą nieruchomości. Następnym krokiem jest skorzystanie z portali ogłoszeniowych o charakterze ogólnym, gdzie można znaleźć oferty z różnych dziedzin. Ciekawą opcją jest wykorzystanie mediów społecznościowych, które znacząco zwiększą ilość osób, które zobaczą naszą ofertę.

Nie wystarczy skuteczne upublicznienie naszego ogłoszenia. Musimy również zadbać o jego poprawną konstrukcję. Nie wystarczy, abyśmy wrzucili wszystkie dane techniczne dotyczące nieruchomości. Aby ją sprzedać, musimy napisać takie ogłoszenie w sposób atrakcyjny. Wybieramy jedynie najistotniejsze informacje i przedstawiamy je w przejrzysty sposób. Wypisując konkretne dane, warto skupić się na podkreślaniu atutów naszej nieruchomości. Nie wiadomo która informacja przykuje uwagę naszego przyszłego nabywcy.

Często niedostateczną uwagę poświęca się zdjęciom dodawanym do oferty. Jest to ogromny błąd, gdyż dla wielu osób to właśnie one pomogą podjąć decyzję czy dane mieszkanie jest warte dokładniejszego poznania. Wysoka jakość zdjęć w połączeniu z dobrym przygotowaniem naszego domu do sesji fotograficznej mogą być nieocenione w doprowadzeniu sprzedaży do skutku. Powinniśmy zawrzeć zdjęcia wszystkich najważniejszych miejsc w danym mieszkaniu. Warto również skupić się na ciekawych detalach, które mogą przykuć uwagę oglądających je osób.

O czym jeszcze warto pamiętać, szukając nabywcy dla naszego mieszkania?

Gdy podejmujemy się sprzedaży nieruchomości, musimy wziąć pod uwagę jej rodzaj. Będzie to miało znaczący wpływ na szybkość, z jaką uda nam się jej pozbyć. W przypadku zwyczajnych mieszkań stosunkowo szybko powinno udać się nam znaleźć kupca, o ile oczywiście zażyczymy sobie za nie rozsądnej kwoty. Trudniąc się handlem nieruchomości premium, musimy oswoić się z myślą, że zajmie to nam o wiele więcej czasu. W takich sytuacjach skorzystanie z pomocy pośrednika może być jedynym opłacalnym rozwiązaniem.

Duże znaczenie ma również pora roku, podczas której zdecydujemy się wystawić naszą posiadłość na sprzedaż. Dokładna analiza rynku nieruchomości pozwoli nam dostrzec, że najlepszymi momentami na sprzedaż jest jesień oraz wczesna wiosna. Znacznie zwiększymy prawdopodobieństwo znalezienia nabywcy, jeśli wystawimy swoją ofertę w październiku, listopadzie lub na przełomie marca i kwietnia. W zimę znacznie trudniej jest zaprezentować dom na sprzedaż w sposób atrakcyjny.

Również na przełomie roku handel nieruchomościami znacząco się obniża. Dzieje się to dlatego, że jest to czas zmieniających się przepisów. Dopiero od marca handel ten się ożywia po zimowej hibernacji. Ważne, aby nasz dom dobrze się prezentował nie tylko na zdjęciach, ale również podczas osobistych odwiedzin przez potencjalnych kupców. Zaleca się zrobienie generalnych porządków i uprzątnięcie każdego zakamarka w naszym budynku. Warto zapoznać się z zasadami techniki zwanej home staging, która pozwoli skutecznie zwiększyć atrakcyjność nieruchomości

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*