Jak szukać aut do sprawdzenia w Ameryce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich kierowców. Są to zarówno pojazdy pochodzące z krajów europejskich, jak i USA.

Charakter amerykańskiego rynku motoryzacyjnego

Stany Zjednoczone to samochodowy lider na świecie, nic więc dziwnego, że oferuje też szeroki wachlarz pojazdów używanych, w tym przeznaczonych na sprzedaż do innych krajów. Niestety, ze względu na odległość, auta należy kupować w sposób zdalny, co wiąże się z ryzykiem. Amerykanie, podobnie jak handlowcy na całym świecie, potrafią wykorzystać różnego rodzaju sztuczki, ukrywając w ten sposób mniejsze lub większe wady pojazdu.
Decydując się na tego typu inwestycję, należy także liczyć się z niemałymi kosztami transportu oraz wydłużonym czasem oczekiwania – niekiedy nawet przekraczającym miesiąc.

Rekompensatą jest jednak ogromny wybór pojazdów. Korzystając z tej alternatywy, w dobrej cenie można nabyć luksusowe samochody światowych producentów, auta niedostępne w Polsce, a także kultowe oldtimery z lat siedemdziesiątych, legendarne auta sportowe oraz potężne, amerykańskie SUV-y i pickupy. Warto pamiętać, że koszt transportu pojazdu sprowadzanego z zachodniego wybrzeża USA jest większy, przede wszystkim ze względu na odległość, nie mniej jednak ich zaletą jest brak korozji.

Amerykańskie auta posiadają także silniki o większej pojemności niż samochody typowo europejskie, są więc bardziej paliwożerne. Większość pojazdów z USA posiada automatyczną skrzynię biegów i doskonałe wyposażenie.

Gdzie szukać używanych samochodów amerykańskich?

Najlepszym rozwiązaniem, które umożliwia zakup używanego auta ze Stanów Zjednoczonych, są aukcje samochodowe w USA, dostępne w internecie. Co prawda potencjalny nabywca musi liczyć się z koniecznością realizacji inwestycji w sposób zdalny, jednak przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności przedsięwzięcie może okazać się bardzo korzystne dla obu stron.

Godne uwagi są przede wszystkim auta uszkodzone – w wielu przypadkach są pojazdy z niewielkim defektem, np. rysą na lakierze. Usunięcie tego typu usterek to stosunkowo niewielki koszt, tym bardziej, że często jest to prawie nowy, markowy samochód. Wiele atrakcyjnych propozycji można znaleźć w zasobach witryny aukcyjnej https://www.amer-auto.pl/oferta/samochody-uszkodzone.html.

Należy jednak pamiętać, że Amerykanie, podobnie jak inni obywatele świata, mogą wystawić na aukcji również pojazdy poważnie zniszczone, nie nadające się do użytku lub wymagające generalnego remontu, którego koszt z całą pewnością przewyższy wartość pojazdu. Sprowadzanie takiego auta do Polski jest nieopłacalne, dlatego też warto szczegółowo przeanalizować interesujące propozycje, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, skonsultować oferowane auto ze specjalistą.

Pocieszający jest jednak fakt, że przeważająca większość samochodów wystawianych na aukcjach jako uszkodzone, to pojazdy z niewielkimi defektami, które wykonaniu niezbędnych poprawek blacharsko-lakierniczych, praktycznie niczym nie będą różniły się od pojazdu zakupionego bezpośrednio w salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*