Jak działa nagrzewnica w wózkach widłowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od jakiegoś czasu wózki widłowe pojawiają się już nie tylko w hipermarketach budowlanych czy potężnych hurtowniach. Ich zakres zastosowań znacznie się rozszerzył. Zostały one udoskonalone, tak by mogły pełnić więcej zaawansowanych zadań. Zmieniło się także ich wyposażenie. Niezbędnym elementem są chłodnice do wózków widłowych. Coraz powszechniej stosuje się w nich także nagrzewnice, by poprawić komfort pracy. Te mobilne agregaty pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w kabinie, co jest niesłychanie ważne w trakcie wykonywania zadań w plenerze.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem wózka widłowego warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Przede wszystkim, jakiej mocy potrzebne jest urządzenie, a więc jaki wózek powinien mieć napęd. Wyróżnia się trzy podstawowe typy, z których pierwszym jest podnośnik o napędzie spalinowym. Używa się ich głównie na placach budowy. Doskonale zdają egzamin w trudnych warunkach, wymagających transportu bardzo ciężkich materiałów czy elementów konstrukcji. Kolejnym rodzajem są wózki o napędzie gazowym. Mogą być wykorzystywane na otwartych oraz zamkniętych przestrzeniach. Są niezwykle ekonomiczne.

Ostatnią odmianą jest maszyna z zasilaniem elektrycznym. Ten typ przeznaczony jest do pracy pod zadaszeniem, na przykład w magazynie. Charakteryzują się one dynamiką ruchu oraz komfortem związanym z prowadzeniem. Są precyzyjne i mogą się poruszać we wszystkich kierunkach. Ich dużą zaletą jest brak emisji spalin.

Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą internetową, znajdującą się pod adresem: http://sklep.4lift.pl/1678-nagrzewnice.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*