Jak działa aparat ortodontyczny na krzywę uzębienie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aparat ortodontyczny to najbardziej powszechny sposób prostowania zębów. Do zębów przymocowuje się szereg zamków i drutów. Druty pomagają przesunąć zęby na miejsce, podczas gdy zamki utrzymują wszystko na miejscu. Oto kilka zalet płynących z założenia aparatu ortodontycznego:

Prostuje zęby

Aparat ortodontyczny prostuje zęby poprzez wywieranie delikatnego nacisku w celu przesunięcia ich do właściwej pozycji. Nacisk ten pochodzi z małych metalowych zamków, które są przyklejone do zębów i mocnych drutów, które łączą zamki. Z czasem ta delikatna siła przesuwa zęby do ich właściwego ustawienia.

Zatrzymanie próchnicy zębów

Aparat ortodontyczny pomaga zapobiegać próchnicy zębów, ponieważ utrzymuje płytkę nazębną i cząsteczki jedzenia z dala od powierzchni zębów.

Poprawa wyglądu

Oprócz wyprostowania zębów, aparat ortodontyczny może poprawić wygląd Twojego uśmiechu. Zęby, które nie są prawidłowo rozmieszczone lub ustawione, mogą sprawić, że będziesz wyglądać starzej niż na to zasługuje, a nawet mogą przeszkadzać w żuciu i mówieniu, ale leczenie ortodontyczne może to wszystko zmienić.

Co powinienem wiedzieć o aparatach ortodontycznych?

Aparaty ortodontyczne nie są przeznaczone tylko dla dzieci. W rzeczywistości więcej dorosłych niż kiedykolwiek wcześniej koryguje swoje uśmiechy za pomocą aparatów ortodontycznych. Z dzisiejszą technologią, ortodoncja jest łatwiejsze i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej – co oznacza, że więcej osób ma dostęp do korzyści z pięknego uśmiechu. Wszystko zależy od tego jak dobry będzie nasz ortodonta Koszalin na szczęście posiada wielu uzdolnionych ortodontów, którzy wykonują swoją pracę z pasją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*