Jak dobrać odpowiedni tusz do drukarki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka to urządzenie obecnie w każdym biurze. Poza tym z drukarek korzysta się także w domach. Drukarka drukarce jednak na równa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Jednak na jakość wydruku wpływ ma nie tylko model drukarki. Bardzo ważny jest także odpowiedni tusz. Dlatego warto jest wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tuszy do drukarek.

Jaki tusz wybrać do drukarki?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że tusze do drukarek mają konsystencję płynną. W momencie druku krople tuszu bardzo precyzyjnie nanoszone są na papier. W przypadku druku czarno-białego, odcień czerni uzyskuje się w zależności od zagęszczenia kropel tuszu. Jeśli chodzi o druk kolorowy, wówczas mamy do czynienia z czterema kolorami: czarny, żółty, cyjan oraz magenta. Uzyskanie innych barw polega na wymieszaniu tych czterech kolorów. Jeśli zatem chce się uzyskać wyrazisty wydruk, należy wybrać tusz o wysokiej jakości. A tusze różnią się od siebie gęstością, lepkością, napigmentowaniem oraz szybkością schnięcia. Wybierając tusz należy pamiętać o parametrach drukarki. Druk wysokiej jakości uzależniony jest od prawidłowego doboru tuszu w stosunku do możliwości drukarki.

Tusze oryginalne czy zamienniki?

Na rynku dostępne są zarówno tusze oryginalne, jak i ich zamienniki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Tusze oryginalne, np. https://www.magusz.com.pl/category/tonery-oryginalne-hp-canon-ricoh-brother-minolta, cechuje wysoka jakość oraz bardzo dobre dopasowanie do parametrów drukarek. W przypadku zamienników, ich największą zaletą jest przede wszystkim niższa cena w porównaniu z oryginałami. Nie oznacza to jednak, że odbiegają one od tuszy oryginalnych pod kątem jakości. Tak nie jest, lecz ważne jest, aby zamienniki kupowane były w dobrych i sprawdzonych sklepach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*