Gdzie śledzić bieżące wiadomości ze świata polityki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

XXI wiek to okres intensywnej cyfryzacji. W przeciwieństwie do poprzednich epok, każdy z dostępem do internetu ma dziś niemal nieograniczony dostęp do informacji. Każdego dnia jesteśmy więc zalewani ogromem nowych wiadomości. Niestety nie jest to tak pozytywnym zjawiskiem jakim z pozoru może się wydawać. Wiele portali prezentuje bowiem bardzo niską jakość oferowanych treści, niektóre z nich posługują się wręcz manipulacją i kłamstwem w celu odniesienia konkretnych korzyści. Skąd więc możemy czerpać wartościowe informacje ze świata polityki?

Tradycyjna telewizja

Wraz z rosnącą popularnością internetu zasięg i wpływy tradycyjnej telewizji stopniowo maleją. Nadal jednak jest to główne źródło informacji dla milionów Polaków.  Jako że Telewizja Polska opłacana jest z budżetu państwa, wspiera narrację partii politycznej, która aktualnie rządzi w Polsce. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, w jaki sposób dane wydarzenie odbierane jest przez władze. Telewizja TVN w ostatnich latach skłania się do retoryki lewicowej, stając nieco w kontrze do tez głoszonych w TVP. Bardziej wyśrodkowane opinie możemy odnaleźć w Wydarzeniach. Polsat stara się prezentować wyważone opinie z obu stron sceny politycznej, rzadko w pełni popierając stanowisko jednej ze stron. Warto oglądać wszystkie 3 programy informacyjne z wymienionych stacji, by móc spojrzeć na dane zdarzenie z perspektywy różnych opcji politycznych

Portale internetowe

Zwłaszcza dla młodszych ludzi, informacje czerpane ze stron internetowych stają się powoli najważniejszym źródłem informacji. Ze względu na to, że każdy może założyć swoją stronę internetową, portali oferujących informacje polityczne jest bardzo wiele. Nie wszystkie jednak mogą poszczycić się wysoką jakością. W tym przypadku najlepiej zaufać sprawdzonym ogólnopolskim portalom. Wysoki poziom merytoryczny oferują też strony związane z tradycyjnymi stacjami radiowymi. Przy okazji, podczas czytania artykułów na ich stronach możemy jednocześnie posłuchać muzyki z konkretnego radia. Ciekawą opcją jest również korzystanie z portali, które zestawiają informacje z różnych źródeł bez stawania po jednej ze stron. Jeśli więc interesuje nas polityka wiadomości o niej powinniśmy czerpać z wielu mediów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*