Rozwój dziecka – nauka poprzez zabawę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warto zapewnić swoim pociechom odpowiednie narzędzia, aby mogły nabywać różnorakich umiejętności poznawczych, emocjonalnych oraz psychologicznych, mając przy tym wielką frajdę. Do zabawek, które świetnie spełniają to zadanie należą bez wątpienia klocki. Nie chodzi jednak o kolorowe zestawy plastikowe, które układa się według ścisłej instrukcji. O wiele lepiej sprawdzą się proste drewniane elementy, dzięki którym dziecko może popuścić wodze swojej wyobraźni.

Zabawa dla całej rodziny

Układanie drewnianych bloczków to świetny pomysł na zagospodarowanie jesiennych i zimowych weekendów. Na plac budowy wstąpić może również rodzeństwo, rodzice, a nawet dziadkowie. Starszym pokoleniom klocki z drewna przywołają miłe wspomnienia z dzieciństwa. Wspólne konstruowanie rozmaitych budowli, to świetny sposób na zintegrowanie całej rodziny. Dzięki temu dziecko może nauczyć się pracy w grupie czy kierowania zespołem. Ponadto rozwija kreatywność, wytrwałość i koncentrację.

Zabawki muszą być bezpieczne

Najlepiej kupować drewniane klocki sprawdzonych producentów. Takich, którzy weryfikują jakość produktu na każdym etapie jego powstawania. Materiał wykonania powinien być pozyskiwany z ekologicznych zasobów leśnych. Musi być odporny na pękanie i rozwarstwianie. Nie może być lakierowany toksycznymi substancjami, posiadać ostrych krawędzi ani narażać na ryzyko wbicia drzazgi. Klocki, które spełniają najwyższe unijne normy jakości znaleźć można m.in. na stronie https://grumi.pl/pl/. To przykład producenta, który za punkt honoru stawia sobie doskonałe wykonanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*