Galwanizacja – czym ona jest i co jest potrzebne do jej przeprowadzenia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja to proces powlekania jednego metalu drugim przez hydrolizę, najczęściej w celach dekoracyjnych lub w celu zapobiegania korozji metalu. Istnieją specyficzne rodzaje galwanizacji, takie jak miedziowanie, srebrzenie czy chromowanie. Galwanizacja pozwala producentom zaoszczędzić na procesach produkcyjnych poprzez zastosowanie niedrogich metali, takich jak stal lub cynk, a następnie nakładanie powłoki z innego metalu, aby uzyskać odpowiedni wygląd, ochronę i inne właściwości pożądane dla produktu. 

Galwanizacja – gdzie jest stosowana?

Niekiedy wykończenia galwaniczne mają wyłącznie dekoracyjny charakter. Tego typu produkty mają nałożoną cienką warstwę złota lub srebra, aby wyglądać atrakcyjnie z punktu widzenia konsumenta. Galwanizacja jest szeroko stosowana w branży motoryzacyjnej, elektronicznej czy zabawkarskiej. W przypadku standardowej galwanizacji stosuje się wanny galwaniczne o niedużych pojemnościach, które mają nieskomplikowaną konstrukcję. W większości przypadków stosuje się konstrukcje wykonane z polipropylenu, który jest łatwy w obróbce i wytrzymały.

Z czego wykonuje się wanny do galwanizacji?

Należy przy tym pamiętać, że wanny galwaniczne są wykonane wyłącznie z tworzywa, dlatego warto przemyśleć jego dobór i zrezygnować z nietrwałych rozwiązań, takich jak polipropylen. Niektóre procesy galwaniczne wymagają użycia określonego typu tworzywa, dlatego warto powierzyć wykonawstwo prac specjalistycznej firmie, która dobierze odpowiedni materiał adekwatny do typu planowanych prac. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*