Fracht morski – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fracht morski to metoda transportowa służąca do przewozu dużych ilości towarów na duże odległości. Fracht morski jest najbardziej opłacalnym sposobem przemieszczania ciężkich i nieporęcznych towarów, w tym przedmiotów gospodarstwa domowego, maszyn i urządzeń.

Co to jest fracht morski?

Fracht morski to metoda transportu dużych ilości towarów na duże odległości. Fracht morski jest najbardziej opłacalnym sposobem przemieszczania ciężkich i nieporęcznych towarów, w tym artykułów gospodarstwa domowego, maszyn i urządzeń.

Dlaczego warto korzystać z frachtu morskiego?

Poniżej przedstawiono niektóre z czynników, które sprawiają, że fracht morski jest tak atrakcyjny:

Niski koszt – Fracht morski jest jednym z najtańszych sposobów transportu towarów na duże odległości. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystuje duże statki, które przewożą tysiące kontenerów jednocześnie. Koszt jednego kontenera jest znacznie niższy w porównaniu z innymi rodzajami transportu, takimi jak kolejowy czy drogowy, ze względu na efekt skali (transport jednego przedmiotu koleją kosztuje więcej niż transport 100 przedmiotów statkiem).

Niezawodność – transport morski zapewnia niezawodną dostawę i z tego powodu wiele firm polega na nim w przypadku przesyłek zagranicznych. Ponieważ statki mają dużą pojemność, mogą przewozić ogromne ilości ładunku bez konieczności zatrzymywania się po drodze w portach, gdzie trzeba dopełnić kontroli celnej i innych formalności przed kontynuowaniem podróży.

Bezpieczeństwo – fracht morski ma wysokie standardy bezpieczeństwa ze względu na jego wielkość, a także dlatego, że istnieje mniej możliwości kradzieży lub uszkodzenia podczas tranzytu. Ponadto wiele firm korzysta z uzbrojonych strażników na pokładzie statków w celu ochrony przed atakami piratów lub próbami porwania przez piratów.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to sprawdź stronę: https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*