Jak szybko naprawić drukarkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usterki w działaniu drukarek czasem można naprawić samemu, czasem potrzebne jest skorzystanie z serwisu. Przede wszystkim zaś warto szukać w Internecie opinii na temat modeli i typów sprzętu, które mają szczególnie złe komentarze.

Najbardziej kłopotliwe naprawy drukarek

Jak podają firmy takie, jak Telekontrakt, częstym problemem użytkowników drukarek jest awaria głowicy. Uniemożliwia to używanie wszystkich funkcji urządzenia. Usterka głowicy często wynika ze zwarcia w jej obwodach. Niestety, dla osoby bez doświadczenia jest to trudne do samodzielnego naprawienia.

W przypadku marki Canon problem ten występuje dość często w kilku modelach. Niejeden serwis drukarek Canon naprawia takie usterki, przy czym wówczas warto sobie obliczyć, czy taka naprawa byłaby opłacalna. Dotyczy to modeli kosztujących z reguły poniżej 100 złotych. Mniej poważne naprawy mogą obejmować na przykład wymianę gniazda USB, uszkodzonego przez nieostrożne podłączanie pendrive’ów. Dobrą praktyką jest wyszukanie sklepu, który oferuje bezpłatną wycenę, a także regularnie uzgadnia z klientami naprawy, które ma zamiar przeprowadzić. Dzięki temu klient uzyskuje pewność, że dostanie dokładnie taką usługę, jakiej potrzebował. Warto też dokładnie dogadać się, co do całkowitych kosztów, aby później uniknąć niejasności. Dobrze też, jeśli sprawdzony serwis przeprowadza bieżącą konserwację urządzeń. Jeśli dodatkowo kupuje się w nim materiały eksploatacyjne, tusze, tonery itd., to jest szansa uzyskania korzystnych rabatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*