Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry planszowe powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz gier na komputer, Playstation czy telefon. Mimo to wcale nie ustępują w oferowaniu rozrywki od swoich nowoczesnych odpowiedników.Na czym polega fenomen gier planszowych i dlaczego nie warto jest o nich zapominać?

Gry planszowe są wciąż świetną propozycją do spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi z dala od męczących nasze oczy ekranów komputera i telewizora. Dzięki grze w kilka osób integrujemy się ze sobą, bawimy, niekiedy nawet poznajemy. Granie w planszówki wytęża nasz umysł, zmusza do myślenia. Zwiększają one naszą umiejętność koncentracji, przemyślenia, planowania i podejmowania decyzji.  Jest także świetnym narzędziem do nauki dyscypliny i przestrzegania określonych zasad. Kolorowe gry planszowe z pewną tematyką potrafią działać także na naszą wyobraźnię. Przy takich grach nie istnieją podziały na wiek. Najmłodsi mogą rywalizować z najstarszymi i mieć wyrównane szanse. Różnego rodzaju gier planszowych jest tak dużo, że nie ma możliwości, że któraś nie przypadnie do naszego gustu, Takie gry mamy zawsze na wyciągnięcie ręki. Podczas burzy i braku prądu można śmiało wyciągnąć planszówkę i bardzo miło spędzić ten czas mimo niesprzyjającej pogody na dworze. Gry planszowe uczą nas także nie tylko sztuki wygrywania, ale także przegrywania z pokorą i przyznania, że ktoś był od nas lepszy, co może zaowocować w prawdziwym życiu.

Mimo tylu lat gry planszowe wciąż mogą być doskonałą rozrywką dla osób w każdym wieku. Sięgajmy po nie jak najczęściej i spróbujmy oderwać się od wirtualnej rzeczywistości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • janbrzyski 21.03.2018

    Warto grać w planszówki, bo obecnie przeżywają renesans. Polecam link do ciekawego artykułu