Zwiedź Cypr – ale pod wodą! Dlaczego warto wybrać się na wakacje z nurkowaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Standardowe formy zwiedzania nie dla każdego turysty okazują się wystarczająco emocjonujące. Osoby szukające nowego rodzaju wrażeń, które pozostaną z nimi na długo, mogą zapisać się na kurs nurkowania. Pozwoli on na zwiedzanie malowniczych zakątków świata od strony wody. Miejscem, w którym warto nurkować, jest piękny i gorący Cypr, oblany turkusowymi wodami Morza Śródziemnego. Nurkowanie na Cyprze to aktywność, którą może opanować właściwie każdy – wystarczy wybrać dobrą szkołę i zapoznać się z podstawami tego sportu.

Nurkowanie na Cyprze

Cypr jest malowniczą wyspą, na której pogoda dopisuje praktycznie przez cały rok. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji dla nurków – wrak promu Zenobia, który zatonął w 1980 roku w pobliżu Larnaki, zaledwie 1,4 kilometra od brzegu. Zenobia spoczywa na głębokości 42 metrów, w jasnych i przejrzystych wodach Morza Śródziemnego. Prawdziwą gratką dla nurków jest nie tylko sam prom, ale także jego ładunek, który został nienaruszony mimo upływu czasu.

Nurkowanie we wraku Zenobii wymaga pewnego doświadczenia od nurków z racji głębokości, na której osiadł wrak, dlatego nie jest polecane dla nowicjuszy. Po dotarciu na miejsce widoki są oszałamiające i nie ma się co dziwić, że Cypr jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Z pewnością wyprawa w nieznane głębiny zapadnie każdemu w pamięć! Więcej na temat możliwości nurkowania do wraku Zenobii można znaleźć pod linkiem – https://ipadivers.com/galeria/zenobia-cypr.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*