Czym są przesyłki całopojazdowe i przez kogo mogą być one realizowane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie firmy transportowe oferują szeroki wybór metod przewozu danego ładunku. Dzięki temu możliwy jest wybór najlepszego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z często wybieranych rodzajów jest transport całopojazdowy. Czym się charakteryzuje i kto może go realizować? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Co należy wiedzieć o przesyłkach całopojazdowych?

Przesyłki całopojazdowe, jak sama nazwa wskazuje to ładunki, które zajmują całą powierzchnię pojazdu. Decydując się na transport całopojazdowy, klient zobowiązuje się zapłacić za wynajem całego pojazdu, nawet jeżeli ładunek zajmie połowę jego ładowności. Wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku tzw. drobnicy, kiedy to płaci się jedynie za konkretną przesyłkę.

Na taki sposób transportu warto zdecydować się zawsze wtedy, kiedy chcemy przewieźć ładunek, zajmujący dużo miejsca. W niektórych wypadkach ta opcja jest najbardziej opłacalna.

Na łączny koszt takiej usługi ma wpływ kilka czynników. Są to m.in.: typ ładunku i jego rodzaj. Inna opłata będzie za przewóz artykułów niebezpiecznych lub psujących się, które muszą w krótkim czasie dotrzeć do odbiorcy. Nie bez znaczenia jest także przebieg trasy. Jeżeli przebiega ona w sposób trudno dostępny, cena także może wzrosnąć. Spore znaczenie ma także czas dostarczenia wysyłki – można zdecydować się na ekspresową lub standardową usługę. Zadania tego podejmują się firmy, które posiadają niezbędny sprzęt oraz doświadczenie w tego typu przewozach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*