Czego nie może zabraknąć w szafie motocyklisty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykliści ubierają się według utrwalonych już w kulturze reguł. W ten sposób wykreowali charakterystyczny styl motocyklowy. Nie może on istnieć bez kilku rozpoznawalnych elementów garderoby. I nie chodzi tu tylko o kask czy odpowiednie spodnie. Przyjrzyjmy się więc, co musi posiadać każdy fan motocykli.

Skórzana kurtka to must have motocyklisty

To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju motocyklistów. Czarna skórzana ramoneska to krótka kurtka zapinana na zamek, często posiadająca wzmocnienia na łokciach. Może posiadać metalowe ozdoby np. klamry przy kieszeniach. Ważne by była wygodna i nie krępowała ruchów. Jest tak popularna, że nosi ją wiele ludzi na całym świecie, nie tylko motocykliści. Zanim zaczęły królować ramoneski, cykliści nosili proste skórzane płaszcze, a jeszcze wcześniej kombinezony.

Solidne buty są niezbędne

Nie wolno zapominać o odpowiednim obuwiu. Ma nie tylko dobrze się prezentować na nodze, ale również chronić stopy i łydki w czasie ewentualnego upadku. To dlatego buty motocyklisty są sztywne, przylegają do nogi, na ogół są wiązane, mogą też posiadać boczne zamki. Bardzo często profesjonalne obuwie dla motocyklistów posiada metalowe okucia. Jazda w codziennym obuwiu nie jest zalecana. Jeśli motocyklista decyduje się na to, powinien kupić specjalne osłonki na buty.

Pamiętajmy – diabeł tkwi w szczegółach

Styl motocyklowy idealnie dopełniają m.in. skórzane rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne czy bandana, czyli motocyklowa maska zakładana na twarz, szyję lub głowę. Ich szeroki wybór dostępny jest chociażby pod adresem https://motozloty.com/chusty-bandany-maski-kominy-ubrania-c-127_50.html. Nie można zapomnieć także o bandanie –  ma ona chronić przed wiatrem lub słońcem, ale często też wykorzystywana jest w charakterze typowo dekoracyjnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*