Ćwiczenia przy drabince – sposób na zdrowy kręgosłup

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewne niewielu dorosłych ludzi pamięta jeszcze ćwiczenia na drabince, które wykonywało się na szkolnym WF-ie. Tymczasem jak twierdzą lekarze, błędem jest porzucanie tego rodzaju aktywności, gdy tylko skończymy chodzić do szkoły. Drabinka może przydać się bowiem do bardzo wielu ćwiczeń, które wzmocnią kręgosłup i układ kostny. A z pewnością znajdzie się na nią odrobina miejsca w każdym domu, a nawet w małym mieszkaniu.

Jakie ćwiczenia można wykonywać?

Paleta ćwiczeń, które można robić z wykorzystaniem drabinki, jest ogromna. Najbardziej popularne do zwisy, które doskonale wzmacniają mięśnie kręgosłupa i rąk. Dzięki takiej aktywności łatwiej będzie nam utrzymywać wyprostowaną postawę, co bardzo mocno zaleca się osobom, które mają tendencję do garbienia się. Oprócz tego warto robić także brzuszki, zaczepiając stopy o najniższy szczebel drabinki. Nie można pominąć również podciągania się, stosując dodatkowy uchwyt, który zakładamy na wyższe szczeble drabinki. Dzięki powyższym aktywnościom wzmocnimy zarówno mięśnie brzucha, klatki piersiowej jak i rąk.

Gdzie zamontować drabinkę?

Nie ma najmniejszych powodów by obawiać się, że drabinka zajmie zbyt dużo miejsca w małym mieszkaniu, bądź nie będzie pasować kolorystycznie. W handlu znajdziemy całe mnóstwo różnych rozmiarów, które dopasujemy do każdego pomieszczenia. Dostępne są zarówno drabinki stalowe w różnych kolorach, jak również drewniane, takie jak tutaj: https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/16-drabinki-gimnastyczne. Sama konstrukcja, którą mocuje się bezpośrednio do ściany, sprawia że ilość zabieranego przez drabinkę miejsca jest minimalna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*