Co wybrać: kamień czy płytki elewacyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas wyboru elewacji stajemy przed niełatwym wyborem. Obecnie producenci oferują całą masę ciekawych rozwiązań. Płytki elewacyjne to teraz jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Dodają one stylu i elegancji, a przy tym są łatwe w utrzymaniu. Różnego rodzaju imitacje z kamienia są świetnym rozwiązaniem dla osób z mniej zasobnym budżetem. Nie od dziś jednak wiadomo, że nic nie wygląda tak dobrze, jak naturalny kamień. Na jaką opcję warto zatem się zdecydować?

Płytki elewacyjne

Płytki świetnie sprawdzą się dla osób, które poszukują pięknego wykończenia elewacji, ale nie chcą zdecydować się na rozwiązanie na całe życie. Płytki można łatwo wymienić, jeśli zapragniemy odświeżyć wygląd elewacji. Możemy wybierać spośród całej gamy kolorystycznej, różnych materiałów (klinkier, piaskowiec itd.). Dzięki temu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Poza tym płytki są dużo tańszym rozwiązaniem niż kamień, co często jest przeważającym czynnikiem przy wyborze.

Kamień elewacyjny

Jeśli chcemy wykończyć elewację stosując kamień naturalny musimy pamiętać o kilku kwestiach. Charakteryzuje go nie tylko wysoka cena, ale również często trudny w utrzymaniu i pielęgnacji. Jeśli zdecydujemy się na piaskowiec lub wapienie, musimy pamiętać, że te rodzaje kamienia posiadają duży współczynnik nasiąkliwości. Oznacza to, że w czasie deszczu ściany obłożone tym materiałem mogą nasiąknąć wodą. Naturalny kamień na elewację jest to jednak ponadczasowa, elegancka ozdoba domu, która robi duże wrażenie. Wybór dostępnych kamieni jest dość duży, co zachęca do zapoznania się z tą możliwością wykończenia domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*