Co warto zobaczyć w Holandii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Być może słyszałeś o Holandii, dzięki jej stolicy – Amsterdamowi. Ale w tym kraju jest coś więcej niż kanały, sery i wiatraki.

Holandia to mały kraj w Europie, liczący zaledwie 17 milionów mieszkańców. Jest to jednak jeden z najgęściej zaludnionych krajów na świecie.

Amsterdam

Amsterdam to stolica Holandii i jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Jest to obowiązkowe miejsce dla każdego, kto odwiedza Europę, ponieważ oferuje unikalną mieszankę kultury, historii i zabawy! Turyści mogą cieszyć się ogromną różnorodnością muzeów (Muzeum Van Gogha), historycznych budynków (Pałac Królewski) i parków (Vondelpark). Jest to również świetne miejsce dla uzależnionych od zakupów, którzy pokochają przeglądanie niektórych z wielu sklepów lub rynków w Amsterdamie.

Haga

Haga jest drugim co do wielkości miastem w Holandii po Amsterdamie z około 200 000 mieszkańców. Miasto ma wiele atrakcji, w tym plac Spui, plac Binnenhof i ulicę Lange Voorhout, które są świetnymi miejscami do odwiedzenia, gdy jesteś w mieście. Znajdziesz tu również wiele muzeów, takich jak Park Miniatur Madurodam czy Galeria Sztuki Mauritshuis!

Jak tam trafić?

Jeśli szukasz transportu, to busy do Holandii Elbląg, jest miastem, gdzie znajdziesz wielu różnych przewoźników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*